Jak radzić sobie z problemami? #1

  • Post author:
You are currently viewing Jak radzić sobie z problemami? #1

Jak radzić sobie z problemami? #1

Jesteś w trudnej sytuacji. Wydawałoby się nawet, że może bez wyjścia. Czy oby na pewno? Przeczytaj i weź z tego to coś dla siebie.

Opowiem ci historię. Starą historię. Historię, która ma ok. 3 tysiące lat. Opowiem ci o królu Jozafacie. 

Pewnego ranka przychodzą do Jozefata posłańcy i mówią „królu zostaliśmy zaatakowani z trzech stron. Z czwartej było morze. Trzech sąsiadów stoi za swoimi wzgórzami z wojskami i jutro o świcie zaatakują nas. Król jest zupełnie zaskoczony i mówi „jestem bezsilny, nie wiem, co mam zrobić „. Co przypominają ci te słowa? Twoją sytuację, kiedy czujesz się bezsilna, nie wiesz, co masz zrobić, w którą stronę iść, jaką podjąć decyzję? Teraz zaczyna się. Spójrz, przedstawię ci inny sposób myślenia. Możesz żyć z zastosowaniem prawd życia i postępować w zgodzie z nimi. Możesz żyć w harmonii z twórczym zamiarem, ale możesz też żyć w świecie zahipnotyzowanym przez swoją własną wolę, uwięziona przez fakty przeżywania swojego życia jak w więzieniu. To, co ten król zrobił, dzisiaj ty też możesz zrobić. 

To, co król przeżył, przeżywam ja, przeżywasz i ty. Od czasu do czasu każdemu zdarza się wpaść w sytuację, w której mówi się, że nie wiem, co mam zrobić. Czuję się bezsilny, zostałem zaatakowany ze wszystkich stron. Jozafat został zaatakowany z przodu, z lewej i z prawej strony, czyli ze wszystkich stron, bo z czwartej było morze. Absolutna przewagę. W tej historii ten atak dotyczy osoby samego króla. Król jest symbolem mojej, twojej woli. Wola jest królem życia. Wola jest królem czynów. 

Zanim coś zrobisz najpierw tego chcesz. Ale wola ulega paraliżowi, gdy czujesz się bezsilny, gdy problem wydaje ci się przygniatający. Co to właściwie oznacza być zaatakowaną ze wszystkich stron w obecnym życiu? To oznacza, że chcesz czuć się dobrze, ale masz z tym problem, bo po drodze lekarz wykrył …, bo stosunki z mężem zaczęły się sypać, bo nie wiesz, dlaczego nie wychodzi .., na dodatek twoja sytuacja finansowa mocno podupadła. Do tej pory wszystko układało się po twojej myśli a tu nagle wszystko zaczęło się sypać. Masz wizje smutku, choroby, samotności. I to jest właśnie historia Jozafata w przeniesieniu na teraźniejszą sytuację.

 

Czujesz się bezsilny. Zadajesz sobie pytanie, „co mam robić?” Co mógłby zrobić król? Mógłby uciekać w czwartą stronę na morze, wsiąść na statek i uciekać. 

W przeniesieniu mogłoby to oznaczać samobójstwo. Mógłby zejść do głębin, zakopać się w jakiejś jaskini, co oznaczyłoby zejście na dół w ciemności: depresja, rezygnacja, nałóg, narkotyki, uzależnienie od alkoholu, tabletek itp. Zakopać się przed tym, co wydaje się być niebezpieczne, trudne. Mógłby również wybrać inną stronę, tę do góry. Ta również istnieje. Być może już jej spróbowałeś. Chodzi tu o miej więcej taką postawę „Nie obchodzi mnie to wszystko, mam to gdzieś, teraz będę cztery godziny medytować, to życie tutaj i tak jest nieistotne, a więc problemów nie rozwiązuję”. Tej drogi Jozafat też nie wybrał. Ta postawa nie daje rozwiązania, ona donikąd nie prowadzi. 

Problemy są nie po to, by czynić cię słabą, ale po to by cię wzmocnić, abyś wszedł na wyższy stan ducha. Ta sytuacja przyszła do ciebie byś ją rozwiązał. I to właśnie Jozafat czyni. On wybiera inną drogę. Siódmą drogą. On nie wybrał drogi z przodu, z tyłu, z prawej strony, z lewej strony, z dołu, z góry. Czy istnieje jeszcze jedna droga? Tak, to droga do wnętrza. Józefat idzie drogą do wnętrza, kieruje się do wnętrza, które dokładnie mówi, co należy zrobić.

Już za chwilę # 2

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Dorota Dusik – trenerka, kreatorka, hoduje zioła. Pasjonują ją życie.

Dowiedz się więcej: 

Od ponad 10 lat zajmuję się zdrowiem człowieka, uzdrawianiem relacji, zdejmowaniem blokad, odnową komórki, przywracaniem przepływu miłości.

Z radością i misją przekazuję swoją wiedzę i doświadczenie. 

Dużą przyjemność sprawiają mi spotkania z kobietami i obserwowanie jak żyją w miłości. Możesz do nich dołączyć. 

Portal o miłości to miejsce, w którym w oparciu o współczesną wiedzę, bogate zdobycze pokoleniowe, badania naukowe i własne przemyślenia autorki powstają niejednokrotnie treści kontrowersyjne. Może nawet mało wygodne, ale może warte zatrzymania się i przemyślenia.

Dodaj komentarz