Jak radzić sobie z problemami? #5

  • Post author:

Czy rozwiązanie problemów tkwi w prawdzie? I czym jest prawda? Przeczytaj

Jozafat podążył drogą prawdy. Wsłuchał się w siebie. I jak potoczyły się dalej jego losy? Otrzymał głos „kiedy nadejdzie ranek, zwołasz wszystkich śpiewaków i dasz wszystkim mężczyznom instrumenty muzyczne. Ze śpiewem, muzyką i dzwonkami pójdziecie na wzgórze”. A pamiętasz, że za wzgórzami czekają trzy armie. Można, zatem powiedzieć zwariowana idea. Ale Jozafat zaufał i wziął ludzi i poszedł na wzgórze ze śpiewem. Śpiew z doliny twojej świadomości dochodzi do wyższego poziomu twojej świadomości. I co się wtedy dzieje? Wrogowie sami zaczynają uciekać. Depresyjne myśli, uczucie poniżenia, będę wyśmiana, bezdzietna, życie jest przeciwko mnie, Bóg jest przeciwko mnie – to wszystko odchodzi. Wszystkie złe, iluzyjne wyobrażenia uciekają. Jak to wygląda w tej historii? Jak potoczyły się losy w wyobrażeniach świata zewnętrznego? Te trzy armie słysząc głośny radosny śpiew, muzykę wcześnie rano pomyślały sobie, że dużo ludzi idzie na wzgórze. One pomyślały sobie, że za nimi idzie wielka armia. Te myśli spowodowały, że wrogowie pouciekali ze strachu.

 

 

Zanim jednak do tego doszło. Zanim doszło do konfrontacji, zanim odbyła się walka, zanim najeźdźcy zwyciężyli prowadzili pertraktacje podziału łupu, w wyniku, czego wybuchł między nimi spór i zabrakło między nimi jedności. Ostatnie zdanie w tej historii brzmi „przez trzy dni Jozafat ze swoimi ludźmi zbierali i znosili do miasta przedmioty, które wrogowie pozostawili w czasie ucieczki. Jozafat zwyciężył bez wyciągnięcia z pochwy miecza. Zwycięży bez walki. Zwyciężył, bo nie tylko znał i rozumiał prawa życia, ale przede wszystkim stosował je w życiu. 

Żył kierując się konsekwentnie tymi prawami. Bez zwątpienia ufał, wierzył i działał. Zamiast wyruszyć w konfrontację z problemem w zbroi i połyskującym mieczem, wyruszył do góry ze śpiewem i dziękczynieniem. To był decydujący moment. W ten sposób zastraszył przeciwnika, ale przede wszystkim dał dowody do niezachwianego zaufania. 

Czyli chodzi o to abyś wyrażał swą wdzięczność i śpiewała wtedy, gdy dzieje się dobrze, ale również wtedy, kiedy czujesz się atakowana przez wrogów, kiedy widzisz, że źle się dziej. A to przyniesie zwycięstwo.

 

Dodaj komentarz