JAKA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY KOBIETĄ A MĘŻCZYZNĄ?

  • Post author:
You are currently viewing JAKA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY KOBIETĄ A MĘŻCZYZNĄ?

W obecnym świecie zacierają się różnicę pomiędzy kobietą a mężczyzną. Czy rzeczywiście jest to słuszna droga? Czy istnieją istotne różni pomiędzy kobietą a mężczyzną, które wpływają na całokształt, na życie? Jakie ma znaczenie kobiecość i męskość? Przeczytaj!

Stwórca tworzył człowieka, stworzył mężczyznę i kobietę. W akcie stwórczym stworzył ich różnymi sobie, każde z nich ma swoje funkcje, u każdego z nich inaczej przepływają energie. U jednego z nich energia płynie zgodnie z ruchem wskazówek zegara a u drugiego w przeciwną. Dzięki tym różnicom pomiędzy kobietą a mężczyzną zachodzić wymiana energetyczna, wzajemne ładowanie się.

Co to oznacza? Mężczyzna daje energię a kobiet a ją przyjmuje. Mężczyzny rolą jest dawanie kobiecie ochrony, obrony dla przeżycia jej i potomstwa. Problem zaczyna się jak kobieta nie potrafi jej przyjąć, jak gubi się.

Mężczyzna dobrze gdy skupia się na roli męskiej a kobieta na kobiecej. Dobrze jest, gdy mężczyzna daje, a kobieta przyjmuje. Kobieta, która zaufa mężczyźnie, która polega na nim, wierzy w niego, że jest w stanie zadbać o nich wygrywa.

Mimo trudnych doświadczeń możesz pozwolić sobie, aby to mężczyzna zatroszczył się o ciebie, aby to on tworzył ten silny kręgosłup w rodzinie. 

Zamiast wszystko roić sama – zaufaj mu. 

Bądź w uważności abyś nie podążyła zgubną drogą. 

 

Pułapka tkwi w obecnym podejściu współczesnego człowieka. Kiedy to przejmujesz sprawy w swoje ręce, kiedy zaczynasz martwić się o przeżycie swoje, dzieci zaczynasz myśleć po męsku a twój mężczyzna myśleć po kobiecemu. Powstaje zachwianie równowagi.

Ty oddajesz a mężczyzna zaczyna przyjmować. Ty zakładasz portyki, a mężczyzna niewieścieje. Przywrócić poprzedni stan rzeczy jest trudno, bo to, by oznaczało rezygnację z wielu przyzwyczajeń, rezygnacji z obecnego postępowania. Kobieta, która troszczy się o swoje bezpieczeństwo sama przyjmuje na siebie obciążenia, przyjmuje funkcje męskie, a to szkodzi jej kobiecości i jego męskości, szkodzi to ich potomstwu, zdrowiu i miłości.  

Dodaj komentarz